Teknik Direktörümüz İlhan Palut, futbolcularımız Tom ve Ömer Alıcı’dan açıklamalar

İlhan Palut

Hafta sonu Karabükspor’la ligin ilk yarısının ikinci maçını oynadık. Yoğun geçen Gençlerbirliği ve Başakşehir maçlarının ardından takımda mental anlamda ve bedensel anlamda yorgunluğun olduğu görüldü Karabük maçında. Sonuçta 3 puan bizim için olmazsa olmazdı ve takımım bunu başardı. Ligde yolumuza devam ediyoruz. İlk yarının sonlarına doğru süre gelen bir çıkışımız var, bunu sürdürüyoruz ve sürdürmek istiyoruz. Hafta sonu bizim için son derece önemli olan Denizlispor maçı var. Ligin bitimine yakın her rakip daha da dirençli hale geliyor. Denizlispor oldukça iyi top oynayan bir takım. Özellikle hücum bölgesinde çok etkili bir takım. Buna dair çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Hafta sonu kendi sahamızda her zaman olduğu gibi büyük bir mücadele ortaya koymak istiyoruz. Sahaya her zamanki futbol felsefemizi yansıtmak istiyoruz ve taraftarımıza güzel bir sonuç armağan etmek istiyoruz. Kubilay, Karabük maçında sarı kart cezalısı durumuna düştü. Tom’un durumu bugün ve yarın yapılacak antrenmanlarda kesinleşecek.

Dün çekilen Ziraat Türkiye Kupası kurasında rakibimiz Galatasaray oldu. Başakşehir eşleşmesinden önce de dediğim gibi, Ziraat Türkiye Kupası’nı şehrimizi mutlu etme adına bir vesile olarak görüyoruz. Tüm Hatay’da yıllardan beri süre gelen büyük bir takımı ağırlama isteği, heyecanı var. Başakşehir maçında görüldüğü üzere şehirde çok güzel bir ortam oluştu, sonuç da bizim istediğimiz gibi oldu. Şimdi ise Galatasaray’la eşleştik. Bu tabii tüm Hatay halkının bir isteğiydi. Ben bu eşleşmeden oldukça mutluyum. İşin futbol kısmına gelecek olursak; her iki maçta da ortaya mücadelemizi koyacağız. Futbol felsefemizi koyacağız ve en iyisini yapmaya çalışacağız. Elbette bizim önümüzde çok daha önemli bir maç olan Denizlispor maçı var. Yani henüz Galatasaray bizim gündemimizde değil. Çıkıp mücadele edeceğiz.

Bizim elbette bir forvete ihtiyacımız vardı. Fakat Mirkan’ın hazır bir şekilde ligin ikinci devresine başlaması bizi oldukça mutlu etti ve o bölgedeki transferi kapattık. Mevcut kadromuzla yola devam edeceğiz.

Karabük maçında sahaya yansıyan oyun, gerçeği pek yansıtan bir tablo değildi elbette. Antalya kampının bitimiyle, iki tane Başakşehir ve Gençlerbirliği maçı oynadık. Bu maçlar oldukça sert maçlardı. Son üç maçta bazı oyuncularımıza oldukça yüklenmek zorunda kaldık. Denizlispor maçında daha hazır bir Hatayspor profili çizmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Tom

Denizlispor maçı oldukça zor bir maç olacak. İlk dakikadan maç bitimine kadar en iyi şekilde konsantre olmamız gereken bir maç. Galatasaray eşleşmesiyle ilgili yorum yapmak için henüz erken.  Şu an tek konuşulması gereken Denizlispor maçı. Eskişehirspor’la ilgili haberler doğruyu yansıtmıyor. İlgileniyorlarsa da onlara teşekkür ederim. Fakat benim takımım Hatayspor, ben burada kendimi mutlu hissediyorum.

Ömer Alıcı

Ligin başından beri takım olarak çok iyi çalıştık. Birbirimize çokça destek olduk. Bu bizi bir yerlere getirdi elbette. Başından beri işi sıkı tutuyoruz. Bu da bize başarılar getirmeye devam ediyor. Başakşehir’i elememiz çok büyük bir gurur. Süper lig’e bu kadar yaklaşmışken hedefe daha çok odaklandık elbette. Denizli maçı çok önemli. İlk 2 hesapları yapıyoruz. Ligin ikinci yarısı zorlu geçecek.  Denizlispor maçını atlattıktan sonra kupada Galatasaray’la karşılaşacağız. Şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.