Süper Lig Hentbol Takımımımız Çalışmalarına Başladı.

Atakaş Hatayspor’umuzun bünyesine katılan Süper Lig Hentbol Takımı çalışmalarına başladı.

2021 – 2022 sezonunda kulübümüzün bünyesine; basketbol, voleybol, hentbol ve kadın futbolu branşları eklendiğini belirten Onursal Başkanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş
“ Kulübümüze diğer büyük kulüpler gibi basketbol, voleybol, hentbol ve kadın futbol branşlarını ekledik. Hatay bir spor kentidir. Hatay’da spora gönül verenleri sevindirmek ve mutlu etmek, halkımızın kenetlenmesine katkı sağlamak en büyük hedefimizdir. Bunun için mücadele verdik ve vermeye devam edeceğiz. Tüm takımlarımızın başarılı bir sezon geçirmelerini dilerim” dedi
Başkan Vekilimiz ve Salon Sporlarından Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Prof. Dr. Mustafa Özat; Kulübün alt yapısıyla çok güçlü, tüm branşlarda çok iyi sporcular yetiştiren ve milli takıma sporcu verebilecek düzeyde bir kulüp olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Önümüzdeki sezon için üst sıralarda yer alabileceğini düşündüğümüz takımlar oluşturduk. Buradan Onursal Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a amatör branşlara verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederim. 2021- 22 sezonunda tüm takımlarımıza başarılar dilerim” dedi.

Yeni transferlerin de takıma katılmasıyla birlikte çalışmalara başlayan hentbol takımıyla ilgili bilgi veren takım antrenörü Savaş Yüksek; 5 sene önce Hataylı gençlerden kurulu bir takımı oluşturduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:
“Hataylı gençlerimizi bu sporda nereye getirebiliriz diyerek hedef belirleyip bir proje takımı kurduk. Bu süreçte 2 Türkiye şampiyonluğu, 1 Türkiye ikinciliği, 2 Türkiye üçüncülüğü, 1 Türkiye dördüncülüğü kazandık. Alttan gelen çocuklar çok başarılı olduğundan, onları Türk hentboluna nasıl kazandırabiliriz dedik. Bunun için bir lig takımı oluşturmalıydık. Kurulma aşamasında aynı zamanda Hatay Büyükşehir Belediyespor Onursal Başkanı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a gidip durumu anlattık. Lütfü Savaş, kulübün takımı olarak bizi onayladı. 2.ligden başlayarak ertesi yıl 1. lige çıktık. Geçtiğimiz yıl Onursal Başkanımız ligde kalacak bir takım oluşturmamızın yeterli olacağını ve Hataylı gençlerin takımda olmasını istediğini belirtti. Ancak yeni yönetim, başkanımız ve şube sorumlularımız ara transferde 2 sporcu daha alarak çıtayı yükseltince ligi ilk 5’te bitirip süper lige adımızı yazdırdık. Çok iyi transferler yaptığımızı düşünüyorum. Takımda Hataylı gençler de mevcut. Bu sene hedefimiz Süper Lig’de kalıcı olmak. Daha sonraki senelerde basketbol takımız gibi çıtayı yükseltip Avrupa Kupası yapabilirsek bizim için büyük bir başarı olur. Bu yıldan itibaren Hatayspor formasıyla Süper Lig’de mücadele edeceğiz. Süper Lig’e renk katacağımızı düşünüyorum. “
Takım kaptanı Adnan Tayfur ise Covid-19 ve sakatlıkların olmadığı bir sezon dileyip kulüp başkanı ve yöneticilerin kendisini çok iyi karşıladığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Günlerimizi çift antreman yaparak ve çok çalışarak geçiriyoruz. Genç ve dinamik bir takımız. Bu sene Süper Lig’e renk katacağız ve sürpriz sonuçlar elde edeceğiz. Hedefimiz ligi en iyi yerde bitirebilmek. Takım arkadaşlarıma güveniyorum. Aynı çalışma temposuyla devam edersek; çok başarılı ve üstleri zorlayacak bir takım olacağımızı düşünüyorum. Umarım, yeni sezonda covid-19 salgını gücünü yitirir ve kendi seyircimiz önünde oynarsak galibiyetlerimizi arttırırız diye düşünüyorum.”
Şube sorumlusu Hasan Kılınç; “Üst üste lig atlayarak Süper Lig’e adımızı yazdırdık. Geçen yıl 1. Ligde kalmak üzere oluşturulan takımımız başarılı olunca Onursal Başkanımız sayın Lütfü Savaş ile istişare ederek hedefi Süper Lig olarak belirledik. İnşallah bu sezondaki ilk hedefimiz orta sıralar. Bundan sonraki hedefimiz Avrupa Kupaları. ”dedi.