ONURSAL BAŞKANIMIZ DOÇ. DR . LÜTFÜ SAVAŞ BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

ONURSAL BAŞKANIMIZ HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR . LÜTFÜ SAVAŞ BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Onursal Başkanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Başkan Vekillerimiz Aydın Toksöz ve Prof. Dr. Mustafa Özat, Futbol Şube Sorumlumuz Ender Yardımcı, Saymanımız Mehmet Bozkurt, Stadyum ve Kulüp Güvenliğinden Sorumlu Yöneticimiz Selçuk Akıllı, Stadyum ve Tesislerden Sorumlu Yöneticimiz Mehmet Savaş, Altyapı Sorumlumuz Doğan Samsum ve Yönetim-Altyapı Koordinasyon Sorumlumuz Mithat Baklacı, yeni sezon öncesi basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Hatay Gastronomi Evi’nde gerçekleşen buluşmada takımımızın geçen sezonki başarısı, bu seneki hedefleri ve gelecek planlaması konuşuldu.

İlk olarak Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Mustafa Özat basın mensuplarına bir sunum yaptı.

ÖZAT: BAŞKANIMIZ LÜTFÜ SAVAŞ’IN VERDİĞİ SÖZÜ TUTTUK

Onursal Başkan Lütfü Savaş’ın Hatay halkına ve bordo-beyazlı taraftarlara verdiği sözü tutmuş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Özat, yeni sezonda yeni başarıları hedeflediklerini ifade etti.

Mustafa Özat, kulübün ve yönetimin tesisleşme ve altyapı atılımlarını da açıkladı.

“BAŞARILARA İNANAN YÖNETİM ANLAYIŞIMIZLA ALTYAPIYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Yeni stat hakkında teknik bilgileri basın mensuplarıyla paylaşan Özat, “25 bin kişilik stadımızın çimleri yüzde 65 hibrit, yüzde 35 doğal çimden oluşmaktadır. 136 masalı basın tribünü bulunmaktadır. 24 locamızdan 22 tanesi satıldı. Antrenman sahalarımızdaki çimleri de stadımızdakiyle uyumlu hale getiriyoruz. Başarılara inanan yönetim anlayışımızla altyapıya büyük önem veriyoruz. Adım adım ilerliyoruz. Hatayspor sevdasıyla gönüllü olarak çalışıyoruz. Yöneticilerimizden kulüp emekçilerine, futbolcularımızdan taraftarlarımıza kadar başarımızda emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Sezon öncesi yolların ayrıldığı futbolculara teşekkür etmeyi de unutmayan Özat, takıma yeni katılan futbolculara başarı dileklerini iletti.

Sunumun ardından Onursal Başkanımız Lütfü Savaş açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

SAVAŞ: AMACIMIZ HATAY’DA SPORA GÖNÜL VERENLERİ SEVİNDİRMEK VE MUTLU ETMEK

Yeni sezona yeni stadyumda, yeni heyecanlarla başlayacaklarını söyleyen Onursal Başkanımız Lütfü Savaş, “Geçen seneki gibi başarılı olacak bir takım kurduk. Kulübümüze diğer büyük kulüpler gibi basketbol, voleybol, hentbol ve kadın futbol branşlarını ekledik. Amacımız Hatay’da spora gönül verenleri sevindirmek ve mutlu etmek. Hatay halkının kenetlenmesine katkı sağlamak. Bunun için mücadele verdik ve vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN SAVAŞ HATAYSPOR İÇİN BASIN MENSUPLARINA ÇAĞRIDA BULUNDU

Süper Lig’in yeni kulüplerinden biri olduklarını ifade eden Lütfü Savaş, “Burada hiç kimse şan ve şöhret peşinde değil. Tüm yöneticilerimiz kulübümüzün başarısı için çalışıyor. Hatayspor’un geleceğinin aydınlık olması için var gücüyle mücadele ediyor. Teknik ekibimiz amatör ruhla profesyonel olarak çaba harcıyor. Hepimiz aynı taraftayız ve bu gemiyi birlikte yürüteceğiz” diyerek basın mensuplarına takıma destek olmaları konusunda çağrıda bulundu. Takımın yeni sezondaki hedefinin ne olduğu sorusuna yanıt veren Lütfü Savaş, “Geçen seneye göre daha geniş ve ahenkli bir kadro kurduk. Bu seneki hedefimiz ilk 10. Avrupa kupalarına katılabilirsek daha da mutlu oluruz” dedi.

SAVAŞ: ATAKAŞ HATAYSPOR ERZİN’DEN SAMANDAĞ’A KADAR 15 İLÇEMİZİN TAKIMI

Lütfü Savaş, son olarak Atakaş Hatayspor’un tüm şehrin takımı olduğunu ifade ederek “Bu takım Erzin’den Samandağ’a kadar 15 ilçemizin takımı. İlçelerdeki taraftarların maçlara rahatça gidiş gelişini sağlamak için Ulaşım Daire Başkanlığımızla bir toplantı yapacağız. Taraftarlarımızın maç günlerinde stadyuma toplu taşıma araçlarıyla gelip gidebilmesi için çalışma başlatacağız. Konuyla alakalı gerekli duyuruyu en kısa sürede yapacağız” dedi.

Yönetim Kurulu üyelerimiz basın toplantısının ardından ulusal ve yerel basın mensuplarına Yeni Hatay Stadyumu’nu gezdirerek stadyum hakkında bilgiler verdiler.