Kamuoyunun Bilgisine

Geçen sezon büyük mücadele vererek şampiyonluğa ulaşan Hatayspor’umuz, bu sezon Spor Toto 1. Lig’de yine büyük mücadeleler vererek şehrimizi en iyi şekilde temsil ediyor. Alt yapı takımları, spor okulları ile de geleceğin sporcularına umut ve spor sevgisi aşılıyor.

Hatayspor, bulunduğu her ligde örnek davranışlar sergileyerek, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış bir spor kulübüdür. Hatayspor’un bir misyonu da tribünlerdeki kadın ve çocuk seyirci sayısını arttırmaktır.

Yönetimimiz bu amaca yönelik adımlarını kararlılıkla atarak, tribünlerde küfürün ve şiddetin önüne geçmek için her türlü önlemini almıştır.
Takımımız, kendilerini sadece Hatay’ın veya bir grup taraftarın izlemediğinin farkında olup, her zaman tüm taraftarına, Hatay’a ve tüm Türkiye’ye, en önemlisi spora ve sporcuya yakışmayacak hareketlerden uzak durmuştur.

Taraftarımızdan beklentimiz de, tribünde Hatay’a ve Hatayspor’a yakışır şekilde, sahada 90 dakika boyunca ter döken futbolcularımıza ve özveriyle işlerini yapmaya çalışan teknik heyetimize desteklerini göstermeleridir.
Son zamanlarda tribünlerimizde, futbolcularımıza ve teknik heyetimize yakışıksız cümleler sarf eden, onur kırıcı hakaretlerde bulunan, sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azınlıkta olan provakatörler türemiştir.

Hatayspor sevdalılarından beklentimiz bu provakatörlere kulak asmadan, Spor Toto 1. Lig’de bu sezon ilk kez mücadele eden takımımıza sonuna kadar sahip çıkmalarıdır.

Hatayspor Kulübü Yönetim Kurulu