İLHAN PALUT VE GÖKHAN KARADENİZ’DEN AÇIKLAMALAR

Teknik direktörümüz İlhan Palut ve futbolcumuz Gökhan Karadeniz, 12 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen akşam antrenmanı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gerçekleşen röportajda Gökhan sorulan sorulara şu şekilde yanıt verdi:

Gazeteci: Daha önce de Hatayspor’da forma giydin. Peki o Gökhan’la bu Gökhan arasında ki fark nedir?

Gökhan Karadeniz: Daha önce tabii yeterince tecrübem yoktu. İlk profesyonel senemdi benim. 19-20’li yaşlarımda geldim Hatayspor’a. Şu an itibariyle aradan tam 8 sene geçmiş. Tabi çok farklı deneyimler yaşadım. Birçok farklı camiada bulundum. Şu an çok daha tecrübeli biriyim. Daha da pişmiş şekilde Hatayspor’da forma giyiyorum.

Gazeteci: İlk geldiğin sene ki Hatayspor’la şimdiki Hatayspor arasında bir fark görüyor musun?

Gökhan Karadeniz: O zaman geldiğimde Hatayspor 3. Ligdeydi şimdi PTT 1. Ligde. Hatay’da atmosfer hiçbir zaman değişmiyor.  Takımını seven bir şehir var burada. Kenetlenmiş bir şehir var. O zamanla bu zaman arasında atmosfer anlamında hiçbir fark yok benim gördüğüm.

Gazeteci: Takımla ilgili durum değerlendirmen nedir? Özellikle geçtiğimiz haftalarda oynanan son iki maç hakkında neler düşünüyorsun?

Gökhan Karadeniz: Gazişehir Gaziantep Spor maçında çok iyi bir performans sergiledik. Fakat galibiyet kısmet olmadı. Takımımızın havası, morali gayet iyi. Adana Demirspor maçına da odaklanmış durumdayız. Allahın izniyle Adana’dan puanla döneceğiz. Takım arkadaşlarıma sonuna kadar güveniyorum ve inanıyorum.

Gökhan’dan sonra gazetecilerin karşısına çıkan teknik direktörümüz İlhan Palut da; “Adana Demirspor maçı hazırlıkları devam ediyor. Biliyorsunuz ki Mehmet Tosun’un uzun süreli bir sakatlığı var. Onun dışında bir sakatlık sorunumuz yok, cezalımız da yok. Sadece Bakary’nin lisansı çıkmadığı için forma şansı bulamayacak. Bir de Karim, Gomis, Josef, Stephan ve Maiga; bu beş oyuncumuz da geleceğe yatırım amaçlı transfer edildiğinden onlara kısa vadede kadroda yer vermeyeceğiz. Bunun dışında eksik bir oyuncumuz yok. Milli aranın ardından çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bu arada aramıza geç katılan ve fiziksel anlamda takımın gerisinde olan, transfer döneminin son günlerinde aramıza idmansız olarak katılan oyuncularımız vardı. Bu arkadaşların maç performansını görmek adına Ümraniyespor’la bir hazırlık maçı yaptık ve bazı oyuncularımıza dair güzel düşüncelerle sahadan ayrıldık. Lige, puan anlamında istediğimiz başlangıcı yapamadık. Şu an 4 puanımız var. Bu bizim beklediğimizin altında, sahaya koyduğumuz performansın da altında bir sonuç. Her maç olduğu gibi Adana Demirspor maçına da kazanmak için çıkacağız. Bu bizim prensibimiz. Adana Demirspor takımı şampiyonluk amacıyla kurulan, çok kaliteli oyunculara sahip bir takım. Bizde kendi oyunumuzu ve karakterimizi sahaya koyacağız. İnşallah güzel bir mücadele olacak” ifadelerini kullandı.

Milli maç arası ile ilgili gelen “Hocam gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz. Bu 15 günlük süre içerisinde buna bir çözüm bulabildiniz mi?” sorusuna da cevap veren Palut, ”

Tabii ki ofansif anlamda da bize yardımcı olacak Gökhan ve Mirkan gibi oyuncularla daha alternatifli bir kadro kurduk. Bizler bu 15 günlük süre içerisinde oldukça iyi aşamalar kaydettik. Yaptığımız çalışmalarla bu sorunu çözeceğimizi düşünüyorum.  Rakip ceza sahasına girmekte asla zorlanmıyoruz fakat sonucunu getirme konusunda sıkıntılarımız var” dedi.