İLHAN PALUT BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Teknik direktörümüz İlhan Palut, bu hafta oynayacağımız Tuzlaspor maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda Palut’a Futbol Şube Sorumlusu Emir Kavvasoğlu, Basın Sözcüsü Sabit Karadeniz ile birlikte futbolculardan Selim ve Mithat eşlik etti.

Osman Çalgın Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya geçen hafta deplasmanda karşılaştığımız Sivas Belediyespor maçını değerlendirerek başlayan kulüp basın sözcüsü Karadeniz, kaybedilen 2 puanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

KARADENİZ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Bunun yanı sıra hakem atamalarıyla ilgili geçen hafta çeşitli yayın organlarında çıkan haberleri de yakından takip ettiklerini ve endişe duyduklarını ifade eden Karadeniz, futbolun sahada oynanıp sonuca ulaşmasını ve saha dışı olayların bir an önce son bulması gerektiğini belirtti.

Geride kalan 3 maçı değerlendirerek sözlerine başlayan ve bu periyot hakkındaki düşüncelerini ifade eden teknik direktör İlhan Palut, “Tokat, Mersin ve Sivas maçlarında minimum 7, maksimum 9 puan hedefliyorduk; ancak olmadı. Sivas deplasmanında takımımız maçın başından sonuna kadar istediğimiz gibi, şampiyon gibi oynadı. Fakat buna rağmen defansif olarak hiç alışık olmadığımız 2 basit gol yedik. Buna rağmen son dakikalarda yine maçı çevirebileceğimiz pozisyon yakaladık ama maalesef değerlendiremedik.” dedi.

PALUT’TAN HAKEMLERE SİTEM

Düşüncelerinin devamında Sivas maçının hakemi hakkında da düşüncelerini paylaşan Palut, hakemin tüm kararlarında ev sahibi takımın lehine kara verdiğini ve net kırmızı kartlık pozisyonları sarı kart bile vermeden oynattığını ve artık bu durumun dayanacakları seviyenin ötesine geçtiğini belirtti.

FUTBOLCULAR ŞAMPİYONLUĞA İNANIYOR

Teknik direktör İlhan Palut’tan sonra orta sahanın başarılı isimlerinden Mithat düşüncelerini paylaştı. Sivas maçının oyun açısından kendileri için pozitif geçmesine rağmen 2 puan kaybettiklerini ve liderle aralarında oluşan 4 puanlık farkı da kapatabileceklerini ifade etti. İçeride Menemen ve Afyon’u yenebilecek güce sahip olduklarını da sözlerine ekleyen Mithat, şampiyon olmak için gereken tüm çabayı harcayacaklarını belirtti.

Deplasman golcüsü olarak anılan ve 6 golle takımına destek olan Selim de bu toplantıda galibiyeti kutlamak istediklerini ancak sürpriz bir şekilde puan kaybettiklerini belirterek düşüncelerini açıklayan Selim, “Kalan 11 maçın tamamını kazanmak istiyoruz. İçeride ve dışarıda kazanacak gücümüz var. İnşallah sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz.” dedi.

“TUZLASPOR MAÇI İLE YENİDEN ÇIKIŞA GEÇECEĞİZ”

Toplantının sonunda futbol şube sorumlusu Emir Kavvasoğlu da Tuzlaspor maçı ile birlikte yeniden çıkışa geçeceklerini ve mart ayı içinde liderliğe yükseleceklerine inandığını belirtti. Toplantı, teknik direktör İlhan Palut’un basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ile son buldu.