HELDER BARBOSA ve IDIR OUALI HATAYSPOR’UMUZDA

Helder Barbosa ve Idır Ouali Hatayspor’umuzda

Geçtiğimiz sezon Belçika Süper Lig ekiplerinden KV Kortrjik forması giyen 1988 doğumlu Cezayir asıllı Fransız futbolcu Idır Ouali ve geçtiğimiz sezon Süper Lig ekiplerinden Akhisarspor forması giyen 1987 doğumlu tecrübeli Portekiz milli futbolcu Helder Barbosa, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Onursal Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın da katıldığı imza töreniyle resmen bordo beyaz renklerimize bağlandılar.Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza töreninde Başkan Vekilimiz Aydın Toksöz ve Yönetim Kurulu üyelerimiz Mehmet Bozkurt, Rahmi Vardı,Ender Yardımcı, idari menajerimiz Murat Bereket ve futbolcularımızın temsilcileri hazır bulundu.

İmza töreninde kısa bir konuşma yapan Onursal Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş; “Çok güzel bir kadromuz vardı,bu kadromuzu takviyelerle daha da güçlü hale getirdik. Bu sene daha iddialıyız, inşallah bu sene direkt olarak Süper Lig’e çıkacağız. Biliyorsunuz ki Hatayspor’umuza play-off mücadeleleri pek yaramıyor. Biz bu sene direkt olarak Süper Lig’e çıkacak bir takım oluşturduk. Bu iki kardeşimizde takımımıza çok çok önemli katkılar sunacaktır.Bundan sonra iş teknik heyetimize, futbolcularımıza ve taraftarımıza düşüyor.” şeklinde konuştu.

Lütfü Savaş’tan sonra söz alan Helder Barbosa’da; “Burada olduğum için çok mutluyum. Hatayspor’a gelmeyi çok istiyordum. Öncelikle Onursal Başkanımız Lütfü Savaş’a, tüm yönetim kurulu üyelerimize ve İlhan Palut hocama çok teşekkür ediyorum. Geçen sezon Hatayspor’u çok yakından takip ettim. Final maçında kaçırılan bu şansı bu sene yakalayacağımıza inanıyorum.”şeklinde konuştu.

Helder Barbosa’dan sonra söz alan Idır Ouali ise; “Bende burada olduğum için çok mutluyum. Hatayspor çok iyi bir takım olduğunu ve 1.Lig’in en iyi takımı olduğunu geçtiğimiz sezon herkese gösterdi.Bende bu takıma katkı vermek için elimden gelen her şeyi yapacağım. İlk geldiğimden itibaren burada herkes bana yardımcı oldu. Hatay’ın insanlarını çok sevdim.Onursal Başkanımız Lütfü Savaş’a, Yönetim Kuruluna, İlhan Palut hocama ve burada bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu sene şampiyon olacağız” şeklinde konuştu.

Helder Barbosa 2+1 yıllık sözleşmeye imza atarken, Idır Ouali ise 2 yıllık sözleşmeye imza atarak resmen Hatayspor’lu oldu