Hatayspor’umuzda Yeni Dönem

 

 

Hatayspor’umuzun Olağanüstü Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi.

Hatayspor’umuzun Olağanüstü Genel Kurul toplantısı, ilk toplantının aksine çoğunluk aranmaksızın HATMEK salonunda gerçekleştirildi. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği genel kurul toplantısında, Hatayspor’umuzun genel kurul üyeleri, eski ve yeni yönetim kurulu üyelerimiz hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurul toplantısı, gündem maddelerinin oylanmasıyla başladı.Prof. Dr. Mehmet Maden’in faaliyet raporunu okumasıyla devam eden toplantıda, Prof.Dr. Mehmet Maden Hatayspor’umuzun 2018-2019 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası ve Spor Toto 1. Lig’de elde ettiği başarılardan bahsetti. Konuşmasının sonunda Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Onursal Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, yönetim kurulu üyelerimize, teknik ekibimize, takımımıza ve tüm Hatayspor sevdalılarına özel teşekkürlerini sunan Maden, konuşmasının sonunda yeni başkanımız Nihat Tazearslan’a ve yeni yönetim kurulu üyelerimize başarılar dileyerek alkışlarla kürsüden indi.

Prof.Dr.Mehmet Maden’den sonra söz alan Ersay Üner, Hatayspor’umuzun denetleme raporunu okuyarak, genel kurul üyelerimizin onayına sundu.

Hatayspor’umuzda tüzük değişikliği ile, geçmiş dönemlerde 19 olan yönetim kurulu üye sayımız, 2019-2020 sezonunda 13 asil ve 13 yedek üye olarak değiştirildi.

Tek liste halinde girilen yönetim kurulu oylaması oy birliği ile kabul edildi. Buna göre başkan Nihat Tazearslan’ın yönetim kurulu listesi şu şekilde;

Başkan Nihat Tazearslan

Aydın Toksöz

Doğan Samsun

Ender Yardımcı

İhsan Ar

Mehmet Bozkurt

Mehmet Savaş

Mustafa Özat

Nevzat İnan

Osman Oğuzhan Çolak

Rahmi Vardı

Selçuk Akıllı

Oylamanın ardından kürsüye çıkan Kulüp Başkanımız Nihat Tazearslan yeni dönemde Hatayspor’umuza yakışır şekilde bir yönetim anlayışıyla hareket etmenin ve önümüzdeki sezon hep daha fazlası için çalışmanın sözünü verdi.

Bu göreve layık görülmenin haklı mutluluğunu yaşadığını aktaran başkanımız Tazearslan, öncelikle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Onursal .Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş’a, Prof.Dr.Mehmet Maden ve yönetimine, yeni yönetim kurulu üyelerine ve tüm Hatayspor sevdalılarına teşekkür etti.