HATAYSPOR YÖNETİM KURULUNDAN SPOR KAMUOYUNA DUYURU

 

Değerli sporseverler, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü Antakya Atatürk Stadyumu‘nda oynanan Hatayspor-Adana Demirspor lig maçı dostane bir havada geçmiş, Onursal Başkanımız Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden ve Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak maçı birlikte izlemiştir. Bu maça çok sayıda bürokrat ve siyasi temsilci de ilgi göstermiştir. Maç esnasında seyirciler arasında yaşanan küçük bir olayı yatıştırmaya çalışan yöneticilerimize, maalesef protokol tribününden bazı kişilerce müdahale edilmiş, bu kişi ve kişiler maç sonrasında da tartışmaları büyütme çabasına girişmişlerdir. Maçta görevli olan güvenlik güçlerine durum anında intikal ettirilmiş, gerekli önlemlerin alınması sağlanmıştır.

Saygıdeğer sporseverler, Hatayspor yönetimi, Hatay’ı bir spor şehri yapma yolunda çok önemli adımlar atmış ve Hatay’ı Türkiye’nin göz bebeği haline getirmiştir. Türk spor camiasının ve Hatay’ın takdirini kazanan bir Hatayspor takımı vardır. Hatayspor, taraftarına ilkleri yaşatmakta ve spora katkı sunmaya devam etmektedir. Bu gelişmeleri ve başarıları maalesef çekemeyen, kıskanan ve baltalamaya dönük söylem ve davranışlar içinde olan bazı çevreler, protokol tribününde yaşanan bu olayı kullanarak, sosyal medya ortamlarında algı oluşturmaya çalışmaktadır. Hatayspor yönetimini suçlama ve istifaya davet etme cüretini gösterebilmektedirler.
Hatay’da tüm engellemelere rağmen Hatay sporuna katkı sunan ve başarıları herkes tarafından takdir edilen bir spor yönetimi vardır. Hatayspor’un cefakâr taraftarları tüm yapılan güzel gelişmeleri takdirle karşılamaktadır ve Hatayspor yönetimimize desteklerini her zaman göstermektedirler. Bu başarıların arkasında Türkiye’ye örnek olacak bir Hatayspor Yönetim Modeli vardır ve Hatayspor’un geleceği için bu örnek model profesyonellerce her gün geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Hatayspor ve yönetimimiz hakkında bu söylem ve eylemlerin sahibi olan art niyetli kişiler iyi bilmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir Hukuk Devleti’dir. Hatayspor Yönetim Kurulu da hukuk devleti ilkeleri içerisinde gerekli olanları mutlaka yapacaktır. Konuya muhatap olan yönetim kurulu üyelerimiz, hukuk çerçevesinde kişilik haklarının gereği olan yasal hak arama çerçevesinde ilgili kurumlara başvurularını yapmıştır. Hatayspor Yönetim Kurulu konu kapsamında değerlendirmelerini yapacak ve ilgililer hakkında Hatayspor tüzüğü çerçevesinde gerekli işlemleri başlatacaktır. Hatayspor’umuza kimsenin zarar vermesine izin verilmeyecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

HATAYSPOR YÖNETİM KURULU