HATAYSPOR HENTBOL TAKIMI YENİ SEZONA MERHABA DEDİ

Bu sene ilk kez Süper Lig’de mücadele edecek olan Hatayspor Hentbol Takımı için tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kompleksi’nde gerçekleşen toplantıya Onursal Başkanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kulüp Başkanımız Nihat Tazearslan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Hentbol Şube Sorumlularımız, Hentbol Takımı Baş Antrenörü Savaş Yüksek, teknik ekip ve Hentbolcular katıldı.

Tanıtım toplantısında takımın genel durumunu ve hedeflerini açıklayan Hentbol Şube Sorumlumuz Hasan Kılınç, “Takımımızı ve şehrimizi her arenada başarıyla temsil etmek istiyoruz. Savaş hocamızın proje takımı olarak kurduğu bu takım artık Süper Lig’de mücadele edecek. Yeni sezonda yeni başarılara yelken açacağımıza inanıyorum” dedi.

Baş Antrenör Savaş Yüksek ise 5 sene önce Hataylı gençlerden kurulu bir takımı oluşturduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:
“2017 yılında okul takımı olarak kurmuş olduğum erkekler hentbol takımı Türkiye 3. oldu. Alttan gelen çocuklar çok başarılı olduğundan, onları Türk hentboluna nasıl kazandırabiliriz dedik. Bunun için bir lig takımı oluşturmalıydık. Kurulma aşamasında aynı zamanda Hatay Büyükşehir Belediyespor Onursal Başkanı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a durumu anlattık. Lütfü Savaş, kulübün takımı olarak bizi onayladı. 2019-2020 Sezonunda 2. Lig’de Nanamağlup unvanıyla şampiyon olduk.  Geçtiğimiz yıl Onursal Başkanımız ligde kalacak bir takım oluşturmamızın yeterli olacağını ve Hataylı gençlerin takımda olmasını istediğini belirtti. Ancak yeni yönetim, başkanımız ve şube sorumlularımız ara transferde 2 sporcu daha alarak çıtayı yükseltince ligi ilk 5’te bitirip Süper Lig’e adımızı yazdırdık.” şeklinde konuştu.

Başkanımız Nihat Tazearslan, takımdaki pırıl pırıl gençlerin bordo-beyazlı camiamızı başarıyla temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Toplantının finalinde Onursal Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş düşüncelerini paylaştı.
Sadece 3 yıl içinde büyük aşamalar kaydedip Süper Lig’e çıkan hentbolcularla gurur duyduğunu belirten Onursal Başkanımız Lütfü Savaş, “Bu takım Savaş hocamızın elinde hentbol ordusuna dönüştü. Buradaki başarı hocamız, oyuncularımız ve yönetici arkadaşlarımızındır. Biz onlara sadece yol arkadaşlığı yapıyoruz. Takımlarımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlediği için başarı kaçınılmaz oluyor” dedi.
SAVAŞ: BİZİM FELSEFEMİZDE ASLA ALT LİGLERE DÜŞMEK YOK
Onursal Başkanımız Lütfü Savaş konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Tarihin, kültürün ve medeniyetin olduğu bir şehirde sportif başarının olmaması mümkün değildir. Başarıların artarak devam etmesi için elimizden geleni ortaya koymaya ve tüm ilçelerimizde yatırım yapmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki her sene finallerin kapısından dönen voleybolcularımız da bu sene süper lige çıkacak. Bizim felsefemizde asla alt liglere düşmek yok. Atatürk gibi daima ileriyi ve yukarıyı hedefleyeceğiz. Takımımızın hedefi de Avrupa kupaları olacaktır. Sakatlıksız ve başarılı bir sezon diliyorum.”
Başkan Savaş’ın konuşmasının ardından takım oyuncuları ve teknik kadro tek tek sahneye davet edilerek basın mensuplarına tanıtıldı.