Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Maden’den teşekkür mesajı

 

Türk Spor Kamuoyuna Teşekkür;

 

Değerli Spor Yöneticileri ve Sporseverler,

 

Hatayspor, tarihi itibarı ile inanılmaz güzel günler yaşıyor. Yazılı ve görsel basın ve sosyal medyada Hatayspor konuşuluyor, takdir ediliyor. Bu Hatayspor için onurdur. Güzel duygularını bizlere ulaştıran herkese kalbi teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

 

Hatayspor 2017-2018 sezonunda Spor Toto 1. Lig’e yükselme başarısının ardından, 2018-2019 sezonu ilk yarısında Playoff grubunda yer almış ve Ziraat Türkiye Kupasında çeyrek finale kalarak tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir. Tüm spor kamuoyu Hatayspor’u takım oyunu, teknik yapısı, yönetim şekli, taraftarı ve Hatay halkı ile bütünleşen desteği ile takdir ediyor. Bu güzel duygu ve düşünceler için saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Hatayspor Kulübü Derneği’nin yönetim anlayışı, sportif başarı odaklıdır. Bu yolda önce iyi futbol oynamak, sportmenlik, fairplay kurallarına tam uyum ve spor etiğine uygun davranış, yönetim anlayışımızın temel ilkeleridir. Hatayspor’u taraftarı ve şehir halkı ile bütünleşmiş, Hatay’ı temsil eden ve tanıtımına katkı sağlayan bir spor takımı yapmak arzusundayız. Sahada ve tribünlerde sporun, centilmenliğin, dostluğun kazanmasını, spor ortamlarında birliktelik ruhu ile bütünleşmeyi istiyoruz. Şiddet ve kötü tezahüratların olmadığı, rakip yöneticiler, taraftarlar ve ailelerimizle birlikte hoşça ve eğlenceli vakit geçirebildiğimiz etkinlik ortamları oluşturmak için çalışıyoruz. Türkiye’de ve Dünya’da ülkemizi gururla temsil etmek, şehir ve ülke tanıtımıma katkı sunmak için bütünleşerek spor yönetimi anlayışını yaymayı hedefliyoruz.

Bu yıl Hatayspor’un 1. Ligde oynayabilmesi için yardımlarını esirgemeyen ve her zaman destek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Hatay Valiliği ve Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederim. Ayrıca 1. Lig Kulüpler Birliği ve Spor Toto 1. Ligde birlikte mücadele ettiğimiz tüm spor kulüplerine destekleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ederim. Hatayspor’umuzun maddi manevi her zaman yanında olan sponsorlarımıza da ayrıca teşekkür ederim. En özel teşekkür ise; Hatay’da tüm spor branşlarına önemli destek sağlayan, aynı zamanda Hatayspor Onursal Başkanı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş içindir.

 

Hatayspor bugün, yarın ve gelecekte sporun birleştirici gücü ile spor etiğine uygun davranışlarla, sporun heyecanı ve coşkusu ile Türk futboluna katkı vermeye devam edecektir. Hatayspor ve Hatay’a verilen güçlü destekler ve iyi dilekler için minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mehmet Maden

Hatayspor Başkanı