Atakaş Hatayspor’umuzun Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Bugün saat 18.00’de Hatay Büyükşehir Belediye HATMEK Salonu’nda gerçekleşen Atakaş Hatayspor Olağan Genel Kurulu’nda Nihat Tazearslan oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu üyelerimizin de görevlerine devam etmeleri oy birliği ile kabul edildi. Faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporunun okunmasından sonra konuşma yapan Başkanımız Nihat Tazearslan;

 

“Bugün burada, hepimizin sevdalısı olduğu, bize büyük mutluluklar yaşatan Hatayspor’umuz için toplandık. Kongremizde alacağımız tüm kararların şehrimiz, kulübümüz ve Türk sporu için hayırlı olmasını diliyorum.

Hepinizin bildiği gibi 54 yıllık maziye sahip kulübümüz, geçen sene ilk kez Süper Lig’de mücadele etmiş ve ortaya koyduğu performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştır. Bu başarıdaki en büyük pay hiç şüphesiz Onursal Başkanımız Doç. Dr. sayın Lütfü Savaş’a aittir. Sizlerin huzurunda sayın başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Yaklaşık 5 yıl önce yeni bir yapılanmaya giren kulübümüz, her sezon bir önceki başarısını perçinlemiş ve sonunda ait olduğu Süper Lig’de yer almıştır. Süper Lig’deki ilk sezonumuzda kazandığımız başarı asla ve asla tesadüf değildir. Bu başarı ayakları yere sağlam basan, ne istediğini bilen bir yapılanmanın sonucudur. Bu başarı, kişisel hırslardan ziyade bir şehrin mutluluğunu öne almanın yansımasıdır.

Hatayspor’umuz, kurumsal yapılanmasıyla, tesisleşme hamleleriyle, yarım asırı aşkın, tertemiz mazisiyle ve vefakâr taraftarıyla artık geleceğe daha da umutlu bakmaktadır.

Malum olduğu üzere pandemi sebebiyle maçlarımızı uzun bir süre taraftarımızdan yoksun oynadık. Ancak alınan yeni kararlar gereği yüzde elli kapasiteyle de olsa maçlarımızı yeni stadımızda bordo-beyazlı taraftarımızın önünde oynayacağız. Şimdiden bunun heyecanını yaşıyor, 2021-2022 sezonunun ilk maçı olan Kasımpaşa maçında taraftarımızla buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Antakya Atatürk Stadyumu’nda kazandığımız şampiyonluk ve kupaların daha iyisini yeni evimizde başarmayı arzuluyoruz.

Yeni sezondaki önceliğimiz yine fair-play ruhuyla oynamak ve mükemmel Hatayspor’u taraftarımıza izletmektir. Çocukların, gençlerin, futbolcu adaylarının büyük ailemizin bir parçası olmak isteyeceği Hatayspor’u yaratmak en büyük gayemizdir. Transfer politikamız ve yapılanmamız bu doğrultuda çok sağlıklı bir şekilde yönetilmektedir.”

şeklinde konuştu. 

Başkanımız Nihat Tazearslan’a ve Yönetim Kurulu üyelerimize bir kez daha görevlerinde başarılar diliyoruz.