HATAY’A YEŞİL GELECEK

 

“Hatay’a Yeşil Gelecek”

“Dünya, aynı ciğerlerden nefes alan tek bir vücuttur”

Şehrimizin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınlarıyla yok olan ağaçlarımızın yerlerine yenilerinin yetiştirilmesi için Hatay ve Atakaş Hatayspor olarak seferberlik ilan etmiş bulunuyoruz.

Birçok spor kulübünün birbirlerine meydan okumasıyla başlayan fidan bağışlama kampanyaları, ülkemizin bütünlüğünü bir kez daha tüm Dünya’ya göstermiştir. Atakaş Hatayspor olarak, fidan bağışlayan tüm kulüplerimize, belediye başkanlarımıza ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyoruz.

Unutulmamalıdır ki;

“Dünya, aynı ciğerlerden nefes alan tek bir vücuttur”

Atakaş Hatayspor olarak “Dünya, aynı ciğerlerden nefes alan tek bir vücuttur” cümlesinden yola çıkarak bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Onursal Başkanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş önderliğinde, yönetim kurulu üyelerimizin yoğun çabalarıyla başlattığımız, “Hatay’a Yeşil Gelecek” fidan bağışlama kampanyamız ile, Atakaş Hatayspor’umuzun 15 Kasım tarihine kadar olan süredeki tüm maçlarında hatıra bilet uygulamasını hayata geçiriyoruz. Alınan her bilet, ormanlarımıza 1 adet fidan demek. 10 TL’ye satın alınacak bilet bağışçıya dijital ortamda sunulacak ve bağışçı adına 1 adet fidan dikilecek. Atakaş Hatayspor olarak bu kampanya ile tahrip olan ormanlarımızı yeniden yeşertmenin umudu içerisindeyiz. Kampanya ulusal ve uluslararası alanlarda yürütülecek olup, biletler Atakaş Hatayspor’umuzun www.shop.hatayspor.org.tr E-Ticaret sitesinden satışa sunulacaktır. Kulübümüzün sporcularıyla yapacağımız çeşitli röportajlar ve etkinliklerle spor kulüplerimizin sosyal medyada başlatmış olduğu destek zincirini daha da büyüterek fidan bağışı kampanyamızı ulusal ve uluslararası arenada sürdürmek tek gayemizdir.

“Hatay’a Yeşil Gelecek” fidan bağışlama kampanyası ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Onursal Başkanımız Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;

“Son otuz beş günde, şehrimizde meydana gelen yangınlardan dolayı Hatay olarak büyük acı çektik. Tek tesellimiz ise can kaybının olmayışıdır. Üç yüz hektar civarında ormanımız ve bu ormanlarda yaşayan vahşi hayvanlar yok oldu. Türkiye, bu yaşanan olaya sesiz kalmayacağını, gerek destek telefonlarıyla, gerekse sosyal medyadan yürütülen kampanyalarla bir kez daha göstermiş oldu. Bizde Atakaş Hatayspor olarak bir kampanya başlatıyoruz. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.”

Şeklinde konuştu.

Sayın Lütfü Savaş’tan sonra söz alan Kulüp Başkanımız Nihat Tazearslan ise;

“Öncelikle bu yangını söndürmek için canla başla çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum. Yangının daha da büyümemesi için çok çaba sarf ettiler. Atakaş Hatayspor olarak çok anlamlı bir kampanya başlatıyoruz. Kampanyamızı ulusal ve uluslararası arenada sürdürmek ve ormanlarımızı tekrar yeşertmek için elimizden geleni yapacağız. “ ifadelerini kullandı.

Başkan Vekilmiz Aydın Toksöz;

“ Bu yaşanan olaylara, Atakaş Hatayspor olarak seyirci kalamazdık.  Bugün çok anlamlı bir proje için bir araya geldik. Projemizin amacı, yanan her ağacın yerine en az yüz adet fazlasını koymaktır. Atakaş Hatayspor’umuzun 15 Kasım tarihine kadar olan tüm maçlarda, dijital ortamdan satışa sunacağımız hatıra biletlerin satışını gerçekleştireceğiz. Bu uygulama ile, hem şehrimizi yeniden yeşillendireceğiz, hem de Hatay’ın tanıtımı açısından bir ilki gerçekleştireceğiz. Her bilet bir fidan olacak şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Biletiniz ve fidanınız ömrünüzün sonuna kadar hatırlayabileceğiniz güzel bir anı olacaktır. Sayın Valimiz Rahmi Doğan’ın da destekleriyle bağış kampanyamızın çalışmalarını yürütmekteyiz. Orman Genel Müdürlüğü bir fidan bedelini 10 TL olarak belirlemiştir, bizlerde biletlerimizi buna göre fiyatlandırdık. Önümüzdeki milli maç arasında yapacağımız özel bir maç ile kampanyamızı sonuçlandırıp, elde edilen geliri Sayın Valimize veya Orman Genel Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. Bu süreç sadece hatıra bilet ile sonlanmayacak. Çeşitli etkinliklerle, yurt içinde veya yurt dışındaki spor kulüpleriyle ve futbolcularla etkileşim kurup, bu kampanyaya destek vermelerini sağlamak amacındayız. “ şeklinde konuştu.

Basın Sözcümüz Rahmi Vardı ise;

“Hatay’ın tahrip olan ormanlarını tekrar canlandırmak için başlattığımız “Hatay’a Yeşil Gelecek” sosyal sorumluluk projemiz hayırlı olsun. Özellikle destek veren tüm spor kulüplerine teşekkür etmek istiyorum. Unutmamalıyız ki, “Dünya, aynı ciğerlerden nefes alan tek bir vücuttur”. Projemize katkı sağlayacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.”  İfadelerini kullandı.

Denetleme Kurulu Başkanı Mithat Baklacı;

“Futbolun sadece bir oyun olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Bu kötü günlerde başlatılan bu kampanya acılarımızı hafifletmiştir. Spor kulüplerinin başlatmış olduğu fidan bağışlama zinciri, bir bütün olduğumuzu bir kez daha bizlere hatırlattı. Atakaş Hatayspor olarak doğamızı tekrar kazanmak için emek harcayacağız. Bu proje dayanışmanın en güzel örneğini gösterecektir.” Şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz Ömer Erdoğan ise;

“Son bir aydır çok üzücü olaylar yaşadık. Bu travmayı yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Maddi, manevi şekilde vatandaşlarımıza destek olmaya çalışacağız. Bu kampanyayı başlatan Sayın Lütfü başkanıma ve yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Bende bu kampanyaya 1967 adet fidan bağışlayarak destek oluyorum. Tüm vatandaşlarımızın kampanyamıza katılmasını rica ediyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Yardımcı Antrenörümüz Gökhan Zan ise;

“Ben bir Hataylı olarak, Onursal Başkanım Lütfü Savaş’a, Kulüp Başkanım Nihat Tazearslan’a ve yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Şehrimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım bu üzücü olaylar son bulur. Bu değerli projeyi doğru bir şekilde sürdürerek, tüm dünyaya yaymak amacındayız. Daha önce çalıştığımız bütün futbolcu arkadaşlarımıza, kardeşlerimize ve hocalarımıza bu projeyi anlatarak projenin büyümesini sağlayacağız. Ben de 2067 adet fidan bağışlayarak kampanyaya destek oluyorum. Umuyorum ki bu proje büyüyecektir.” İfadelerini kullandı.