Genel Sekreterimiz Prof.Dr. Mustafa Özat’ın Açıklamaları

 

Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Mustafa Özat, Atakaş Hatayspor’umuza dair açıklamalarda bulundu.

 

“Atakaş Hatayspor olarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Hatay benim şahsi meselemdir” dediği, Hatay’ı temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Süper Lig’de kalıcı olmayı amaçlıyoruz. Kalıcı olmanın yanında, sportmenliğimizle ve oynadığımız futbolla keyif veren bir kulüp olmak istiyoruz. Bizim şimdilik tek amacımız var, o da Süper Lig’de kalıcı olmak.

Özellikle deplasmanda oynadığımız Fenerbahçe maçıyla, başarımızın tesadüf olmadığını gösterdik. Fenerbahçe maçı bize, takımımızın bir bütün olduğunu, arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu gösterdi.  Bizler Atakaş Hatayspor’umuzun başarılarının konuşulmasını istiyoruz.  Biz skordan çok güzel oyun ve sportmenliğe önem veriyoruz, Hatay kültürü bunu gerektiriyor.

Kasımpaşa maçı için tüm hazırlıklarımız tamam. Antakya Atatürk Stadyumu’nda gerekli iyileştirmeleri tamamladık. Umarım Kasım ayından sonra da yeni stadyumumuzda maçlarımızı oynamaya başlayacağız. Bütün takımlar bizim misafirimizdir. Yakın zamanda misafir takımlarımızı yeni stadyumumuzda ağırlayacağız. Hatay tek yürek olmuş durumda. Atakaş Hatayspor’un çok önemli sorumlulukları var ve bu sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Yeni gelen transferlerimiz de çok çabuk uyum sağladı takımımıza. Bu kadar kısa sürede, böyle bir uyum ve dayanışma, başta Sportif Direktörümüz Fatih Kavlak, Teknik Direktörümüz Ömer Erdoğan ve ekibinin büyük gayretleri sonucunda oluşan bir durum. Biz kardeşlik ruhunu gittiğimiz her yere götürme amacındayız.” ifadelerini kullandı