Atakaş Hatayspor

Hatayspor’umuz, Atakaş Şirketler Grubu ile isim sponsorluğu için anlaşma sağladı.

Hatayspor’umuz artık daha güçlü.

Kulübümüz, Hatay’ımızın en önemli sanayi kuruluşlarından Atakaş Şirketler Grubu ile isim sponsorluğunda anlaşma sağladı. Hatayspor’umuz 2020-2021 Süper Lig sezonunda “ATAKAŞ HATAYSPOR” adıyla mücadele edecek.

Bugün İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim binasında düzenlenen imza törenine, Valimiz Sayın Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Onursal Başkanımız Doç.Dr. Sayın Lütfü Savaş, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Atakaş, Kulüp Başkanımız Nihat Tazearslan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz’in yanı sıra Hatay Milletvekillerimiz ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Törende konuşma yapan Kulüp Başkanımız Nihat Tazearslan;

“Bugün Hatayspor’umuz için bir aradayız. Hatay’ımızın ortak değeri Hatayspor, bu sene şehrimizi Süper Lig’de temsil edecek. Şampiyonluğumuzun mimarı, Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Sayın Lütfü Savaş’a sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Hatayspor’umuzdan desteğini asla esirgemeyen, her koşulda bizlerin yanında olan ve geleceğimiz için yoğun çaba sarf eden, gerek yapımı devam eden yeni stadyumumuz için, gerek yapılması planlanan yeni tesisimiz için bizlere destek olan Valimiz Sayın Rahmi Doğan’a da sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Sayın Milletvekillerimize de teşekkür ediyorum.

Yönetimimiz, Hatay’a ve Süper Lig’e yakışır bir takım kurmak için çalışmalarını yürütüyor. Kaliteli ve güçlü bir kadro kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genç, dinamik ve işini severek yapan Ömer Erdoğan ile transfer çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni stadyumumuzla, yeni kadromuz ve teknik ekibimizle, Süper Lig’in yeni heyecanı olacağız. Yeni stadyumumuzla ilgili bizlere sürekli olarak destek olan, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Sayın Valimiz Rahmi Doğan ise;

“Bugün çok önemli ve güzel bir haber için bir araya geldik. Hatayspor Süper Lig’e çıkma başarısı göstererek bütün Hatay’ı sevindirdi. Hatayspor yapacağı isim sponsorluğu anlaşmasıyla gücüne güç katacak, daha büyük hedeflere doğru yürüyecektir. Bu anlaşma, Hatay’ımızın en önemli marka değerlerinden, Atakaş Şirketler Grubu ve Hatayspor’un daha da büyümesini ve gelişmesini sağlayacaktır. Recep Atakaş bu şehrin en önemli değerlerinden bir tanesi. Sayın Recep Atakaş, bu şehrin her türlü ihtiyacını karşılayan, Hatay’ı ulusal ve uluslararası arenalarda temsil eden çok kıymetli bir iş insanı. Hatayspor bu şehrin birleştirici gücü, bu gücü canlı tutmamız lazım. Bu başarıda emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Hatayspor’un sevincine de, üzüntüsüne de ortak oluyorum.

Hükümetimiz Hatay’a çok büyük bir yatırım yaptı. Yeni sezonda yeni stadyumda maçları oynamak bizim için çok büyük bir avantaj. Gençlik ve spor Bakanımız Dr. Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu yeni stadyumla yakından ilgileniyor ve destek veriyor. Stadyumun Süper Lig’e yetişmesi için büyük  gayret gösteriliyor.

Külübün adı bundan sonra “Atakaş Hatayspor” olacak. Bu gibi anlaşmaları birçok spor kulübü yapıyor. Bu anlaşma ile ortaya çok iyi bir iş birliği çıkacak. Sayın Recep Atakaş’a, Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Sayın Lütfü Savaş’a, Kulüp Başkanı Sayın Nihat Tazearslan, Sayın Milletvekillerine, Yönetim Kurulu Üyelerine ve bu başarıda emeği olan taraftara ve herkese teşekkür ediyorum.”

Sayın Recep Atakaş ise;

““Bütün Hataylılar olarak hepimizin 53 yıllık bir özlemi vardı. Şükürler olsun Hatayspor bunu gerçekleştirdi. Bu büyük başarıda emeği olan Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a, milletvekillerine, kulüp başkanımıza, taraftarlarımıza ve tüm Hatay’a çok teşekkür ediyorum. Tüm spor dallarında sponsorluk çok önemlidir. Bizler birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece Hatayspor başarılı olmaya devam edecektir. Çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Bizler Hatayspor’a isim sponsoru olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Bize bunu layık gören Valimize ve Hatayspor yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Onursal Başkanımız Doç.Dr. Sayın Lütfü Savaş;

“Sayın Valimiz başta olmak üzere, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve iş insanlarımız bu sene bize Süper Lig yolunda destek oldular.”dedi

İş insanı Recep Atakaş’ın bugüne kadar Hatayspor’a en fazla katkı sağlayan isim olduğunu dile getiren Başkan Savaş, bu toplantıda Hatayspor’un isim sponsorluğunu gerçekleştirdiklerini ifade ederek önümüzdeki haftada da
diğer sponsorluklar için Hatay’ın dinamikleriyle bir araya geleceklerini belirtti.