SÜPER LİG YOLUNDA HEP BERABER YÜRÜYELİM

Süper Lig’e Çok Yakınız

Spor Toto 1. Lig’i 3. Sırada tamamlayarak Play Off karşılaşmalarına adını yazdıran Hatayspor’umuz, Süper Lig’e çok yakın. Geçen sezon Spor Toto 1.Lig’e çıkarak tarih yazan Hatayspor’umuz, bu sezon Süper Lig’e çıkmak ve adını tekrardan tarihe yazdırmak için gün sayıyor. İnananların kazandığı bu mücadelede, tüm halkımızla omuz omuza yürümek ve zafere giden yolda hep bir ağızdan şampiyonluk şarkıları söylemek istiyoruz.

Hatay Valimiz Rahmi Doğan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız öncülüğünde, bu sabah itibariyle Hatayspor’umuza destek kampanyası başlatıldı.

Bu sabah basın mensuplarıyla bir araya gelen Hatay Valimiz Rahmi Doğan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş, Süper Lig yolunda Play-Off mücadelesi verecek olan takımımız için destek kampanyası başlattı.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Vali Rahmi Doğan; “Hatay ekonomisi güçlü olan bir şehrimiz. Hatayspor’umuz Süper Lig’e yükselme yolunda önemli başarılara imza atarak, Spor Toto 1. Lig’i 3. Sırada tamamladı. Bu son virajda, tüm şehrimizin takımımıza destek vermelerini bekliyoruz. Bizim gözümüzde 1 TL destek verenle, 1.000 TL destek veren aynı yerdedir. Hatayspor’umuzun Süper Lig’ çıkması, şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına ciddi bir katkı sağlayacaktır. Bugün burada, siz değerli basın mensuplarının nezdinde, kampanya başlangıcı olarak şahsım Rahmi Doğan adına 5.000 TL bağış yapıyorum ve Hatayspor’umuza destek kampanyasını başlatıyorum” şeklinde konuştu.

Basın mensuplarına hitap eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş da;

“Öncelikle sayın Valimize hassasiyetinden ve ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Hatay son yıllarda sportif faaliyetler anlamında kendinden söz ettiren bir şehir oldu. Özellikle Hatayspor’umuzun, geçen sezon bir ilki yaşayarak Spor Toto 1. Lig’e çıkması ve ardından Ligde ve Ziraat Türkiye Kupası’nda yakaladığı başarılarla spor kamuoyunun çokça adından söz ettiği bir takım oldu. Sayın Valimin de ifade ettiği gibi, ligi 3. Sırada bitirdik. İnşallah Play off maçlarında alacağımız galibiyetlerle birlikte bizler süper ligle tanışmak istiyoruz. Sadece Ziraat Türkiye Kupası’nda değil, yıl boyunca Süper Lig takımlarını Hatay’da ağırlamak istiyoruz. Özellikle küçük esnafımızın bu konuda büyük beklentileri var. Biliyorsunuz, bir şehrin takımının Süper Ligde olması demek, o şehre bereket yağması demek. Gerek Spor Toto gelirleri, gerek Türkiye Futbol Federasyonu gelirleri, gerek şehrimize gelecek misafir takımın taraftarları, Hatay’a büyük bir ekonomik katkı sağlayacaktır. Bugüne kadar iş insanlarımızdan, ticaret odalarımızdan sürekli destekler aldık. Bizler de elimizden gelen en büyük destekleri verdik. Bende sayın Valimiz gibi sizlerin ve tüm kamuoyunun önünde şahsım Lütfü Savaş adına 5.000 TL bağış yapıyorum. Şu anda finaldeyiz ve karşımızda ekonomik anlamda zengin bir takım var. Bizde yarı final maçlarına diri ve motive bir şekilde çıkmak istiyoruz. Bunun yollarından bir tanesi de futbolcularımızın beklentilerini karşılamaktan geçiyor. Bizi süper lige çıkaracak, ekonomik desteği sadece ticaret odalarından veya iş insanlarından değil, tüm halkımızdan beklemekteyiz. Hemşehrilerimizden gücünün yettiğince Hatayspor’umuza destek vermelerini rica ediyoruz. Eskiden Hatayspor sadece Antakya’nın takımı olarak algılanırdı. Fakat bizler son iki yıldır yaptığımız çalışmalarla Hatayspor’u Hatay’ın takımı yaptık. Yönetici arkadaşlarımızı her ilçemizden seçmeye gayret ettik ve bu gayretlerimiz meyvesini vermeye başladı. Artık her ilçemizden insanlar Hatayspor’umuzun maçlarını seyretmeye geliyor. İnşallah Süper Lig’e çıkarsak seyirci sayımız epey bir artacaktır. Amacımız tüm Hatay’ı kapsayan büyük bir takım ve aile olmak. Sayın Valime huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Basın mensupları da bu destek kampanyasını büyütecek ve geliştirecek en önemli mercilerdir. Tüm basın mensuplarına da en az bizim kadar iş düşüyor. Tüm halkımızdan Hatayspor’a destek vermelerini bekliyoruz. Kulübümüzün geçmişten gelen hiçbir borcu yok. Gelen tüm destekler ileriye dönük, yatırım amaçlı harcanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.

Hatay Valimiz Rahmi Doğan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş, toplantıya katılan basın mensuplarına ve kampanyaya katılacak olan tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerini ileterek toplantıyı sonlandırdı.

Şimdi her zamankinden daha çok desteğe ihtiyacımız var. Yapacağınız her bağış, Süper Lig yolunda emin adımlarla yürüyen takımımıza destek olmaktır.

Hatayspor’umuza destekte bulunmak isteyen vatandaşlarımızın; QNB Finansbank’ta, Hatayspor Kulübü Derneği adına açılmış olan, TR31 0011 1000 0000 0083 0026 56 İban numaralı hesaba katkıda bulunmaları yeterlidir.

Haydi büyük Hatay, Süper Lig yolunda yürüyen takımına omuz ver. Bu yolun sonu SÜPER LİG olsun.