Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final Galatasaray eşleşmesi ile ilgili Teknik Direktörümüz İlhan Palut ve futbolcularımızın görüşleri;

İlhan Palut

 

Başakşehir maçından önce söylediğim gibi, Ziraat Türkiye Kupasını, şehrimize bir heyecan yaşatmak için önemsiyoruz.  Hatay şehri yıllardır büyük bir takımı ağırlama noktasında çok istekli. Başakşehir’den sonra Galatasaray ile oynayacak olmamız bu noktada camiamız adına mutluluk verici. İşin futbol tarafına geldiğimizde ise; iki maçta da Hatayspor’a yakışan mücadeleyi ve taktik anlayışı ortaya koymaya çalışacağız. İnşallah izleyenler için de keyifli maçlar olur.

 

Kubilay Sönmez

 

Kupa’da başından beri gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyorduk. Buraya kadar da başarılı sonuçlarla geldik. Son 16’da Süper Lig’in lideri Başakşehir’i iyi futbol oynayarak eledik. Başakşehir’i eleyebiliyorsak Galatasaray’ı da eleyebileceğimizi düşünüyorum.

 

Caner Hüseyin Bağ

Kupa’da kimse bizden böyle büyük bir başarı beklemiyordu. Ama biz takım olarak kendimize hep inandık. Son 16’da Süper Lig’in en iyi takımlarından birini eledik. Hatayspor Kulübü’nün tarihine geçerek çeyrek finale kaldık. Amacımız Galatasaray’ı da eleyip yarı finale kalmak ve adımızı altın harflerle kulüp tarihine yazdırmak.

 

Yusuf Abdioğlu

Galatasaray’ın büyüklüğü ve kadro kalitesi tartışmaya açık değil. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki sahada isimler değil inananlar kazanır. Bunu bir önceki Başakşehir eşleşmesinde herkese gösterdik. Başakşehir oynadığı futbolla herkesin takdirini kazanmış bir takım ve süper ligin lideri. Biz hem ligde hem kupada başarıya ulaşmak istiyoruz. Hayalci değiliz ama başarmak için de önce hayal etmek gerekir. Hatay halkı da bizim gibi Kupa’da büyük bir takım bekliyordu. İnşallah bu turda da onları onurlandırıp gururlandıracağız.