KONGREMİZ GERÇEKLEŞTİ

SERDAR GÜVEN: HATAYSPOR OLUMLU BİR YOLA GİRDİ

Kongrede konuşma yapan Hatayspor eski Kulüp Başkanı Serdar Güven, Hatayspor’un daha iyi yerlere geleceğinden ümitli olduğunu söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın el atmasıyla Hatayspor olumlu bir yola girdiğini belirterek, “Başkanımızın desteği ile 3 Haziran 2016 günü burada yaptığımız kongrede idari ve mali disiplinin sağlanması adına, kulübün genel borçlarının eritilmesi adına bir çaba göstereceğimizi belirtmiştik. Bunun yanında şampiyonluk hedefi koymamıştık. Ancak takım iyi gitti. Biraz disiplin gelince, tesisleri yenilenince, ödemeler düzgün yapılınca takımın performansı arttı ve Play-Off oynadık. Bu anlamda ben tüm yönetici arkadaşlarımızı, futbolcularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum” dedi.

MEHMET MADEN: SPORU HERKESE SEVDİRMEK İSTİYORUZ

Kongrede teşekkür konuşması yapan Hatayspor yeni Kulüp Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, “Bugün Hatayspor’un olağan genel kurulunu yaparak 15 kişilik yeni yönetimi oluşturduk. Yeni yönetimle birlikte büyük başarılar kazanıp bir üst lige çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

Başkan Maden, “Öncelikli hedefimiz başarının yanında sporun sevgi, barış, kardeşlik, sağlık için yapıldığı unutturmamak ve sportmenlik kuralları çerçevesinde sporu herkese sevdirmek istiyoruz

Hatayspor sportmen tavırlarıyla bilinen bir takımdır bundan sonra bu davranışlarıyla tüm Türkiye’ye örnek olacak tutum ve davranışları sergilemeye devam edecektir. Çocuklarımızın, eşlerimizin sahalara gelmelerini sağlamak için güvenli ortamlar yaratmak hepimizin ortak görevidir. Çocuklarımızı spor ve sanat sayesinde kötü alışkanlıklardan korumak istiyoruz. Büyükşehir Belediyemiz bu konuda büyük gayret sarf ediyor, bizlerde Hatayspor’un içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm Hataylılara bizlere göstermiş oldukları teveccüh için teşekkür ediyorum. Yeni yönetimimizle birlikte tüm Hatay halkına hizmet edip, örnek bir futbol ve spor takımı olup çocuklarımıza idol olmuş başarılı sporcular yetiştirmek istiyoruz” dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ

Hatayspor’un yeni başkanı Mehmet Maden’in yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Aydın ToksözFadi SayekCengiz ÖzcanEmir KavvasoğluMehmet Sabit KaradenizFahri Serdar ÖzalMehmet BozkurtTalat KendirAdnan AğırCengiz KanatlıRahmi VardıCihan ÖnalMehmet SavaşAli Gök.

Leave a Reply