Kamuoyunun Dikkatine

Öncelikle şuraya, Spor Toto 1. Lig’in en az gol yiyen takımının fotoğrafını bırakalım.
Üstelik bu takım Spor Toto 1. Lig’de topla oynama oranı en yüksek ekiplerden biri.

Tüm spor kamuoyunun bildiği üzere; Antakya Atatürk Stadyumu ligin ilk devresi biter bitmez bakıma alınmış, saha onarım çalışmaları devre arası boyunca devam etmiştir. Nihayetinde; Türkiye Futbol Federasyonu, sahamızın müsabakalar için yeterli olduğuna kanaat getirerek, Hatayspor’umuzun maçlarını Antakya Atatürk Stadyumu’nda oynaması konusunda onay vermiştir.

Pazar günü kendi sahamızda oynadığımız ve 3-1’lik net bir skorla galip geldiğimiz Gençlerbirliği maçı sonrasında, gerek Gençlerbirliği forması giyen futbolcular, gerek Gençlerbirliği teknik direktörü, sahamızın zeminini bahane ederek yenilgiye mazeret üretmişler ve oldukça talihsiz açıklamalarda bulunmuşlardır.
Oysaki her iki takım da eşit koşullarda mücadele etmiştir.

HATIRLATMA; Lig’in ilk yarısında, Osmanlı Stadı’nda (Yeni Kent Asaş) karşı karşıya geldiğimiz Gençlerbirliği, 1-0’lık galibiyetlerinin ardından, Antakya Atatürk Stadyumu’ndan çok daha kötü bir zemine sahip olan Osmanlı Stadı ile ilgili en ufak bir söylemde dahi bulunmamıştır.

HATIRLATMA; Stadyumların sahipleri Gençlik Hizmet ve Spor İl Müdürlükleri’dir. Ancak gerek Hatay Büyükşehir Belediyesi, gerek Hatayspor yönetimi, Gençlik Hizmet ve Spor İl Müdürlüğü ile ortak çalışma yürüterek, sezon başından beri Türkiye Futbol Federasyonu’nun stadımızda gördüğü eksiklikleri tamamlamış ve Antakya Atatürk Stadyumu’nu müsabaka gerçekleştirmeye uygun hale getirmişlerdir.

Takımımız her şart ve her sahada top oynamak amacında olan; bileğinin hakkıyla galibiyetler kazanan ve ligdeki konumunu sonuna kadar hak eden bir ekiptir.

Sonuç olarak, her iki takımın da mücadele etmiş olduğu eşit koşullardan bağımsız olarak; ekibimiz, bileğinin hakkıyla kazanmış ve 3 puanı elde etmiştir.
Mağlubiyetlerine bahaneler üretmeye çalışan Gençlerbirliği teknik direktörü Sayın Erkan Sözeri’ye de; kendi takımının performansına odaklanmasını ve Hatayspor’umuzun kazanmış olduğu haklı galibiyeti tebrik etmesini tavsiye ederiz.